• T +48 737 424 616
  • E niebyleco@outlook.com

Cenimy sobie możliwość bezpośredniej rozmowy, dlatego chętnie odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wątpliwości. Współpracujemy z agencjami reklamowymi oraz zdolnymi freelancerami — daj znać — wspólnie zrealizujemy ciekawy projekt.

profil

Konkretne zapytania
& mądre odpowiedzi.

Podobno nie ma głupich pytań, a jedynie głupie odpowiedzi. Staraliśmy się, takich odpowiedzi tu nie umieszczać. Jeżeli pojawiły by się jakieś pytania na które nie uzyskaliście tu odpowiedzi bardzo prosimy o kontakt. Postaramy się klarownie i prosto wszystko wyjaśnić. Zapraszamy na nasz facebookowy fanpage. Znajdziecie tam linki do ciekawych miejsc w sieci oraz dodatkową możliwość kontaktu lub pozostawienia zapytania.

Proces realizacji projektu

Realizujemy usługi o różnym zakresie oraz stopniu złożoności. Każdy projekt jest inny i niesie za sobą unikalne wyzwanie, dlatego nie posiadamy jednego ogólnego procesu, zgodnie z którym pracujemy.

Czym jest domena internetowa?

Domena internetowa to unikalny (nigdy się nie powtarza) adres pod którym znajduje się strona internetowa oraz inne usługi. Poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej nazwy domeny każdy może trafić na żądaną stronę WWW. Nazwy domen mają różne rozszerzenia (zależnie od przeznaczenia i lokalizacji). Najpopularniejsze mają rozszerzenia .com, .pl, .net, .org, .eu. Przed umieszczeniem strony na serwerze (usługa hostingowa) należy zarezerwować domenę internetową.

Czym jest hosting?

Hosting to udostępnienie miejsca na dysku twardym komputera nazywanego serwerem. Na określonej części dysku twardego serwera umieszczona jest Państwa strona internetowa, która dostępna jest dla wszystkich użytkowników Internetu. Dzięki nieprzerwanej pracy serwera strona jest dostępna 24 godziny na dobę.

Nie posiadam jeszcze domeny internetowej. Co mogę zrobić?

Chętnie zaoferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniej domeny internetowej, a następnie pomożemy w wyborze firmy świadczącej usługi hostingowe. Po zarejestrowaniu domeny możemy w spokoju przystąpić do projektowania strony internetowej.

Firmowy e-mail. Czy będę taki posiadać?

Często zdarza się, że firmy korzystają z komercyjnego adresu mailowego podpiętego pod duży serwis internetowy taki jak np.: Onet, o2 czy Wirtualna Polska. Taki e-mail nie wygląda profesjonalnie i nie kojarzy się bezpośrednio z Państwa firmą. Decydując się na założenie domeny otrzymują Państwo możliwość wykorzystania maila z adresem wskazującym bezpośrednio na podmiot gospodarczy. Dla przykładu jeżeli witryna będzie się znajdowała pod domeną www.mojafirma.pl to adres mailowy będzie mógł wyglądać następująco: imię.nazwisko@mojafirma.pl. Dodatkowym plusem stosowania takich skrzynek mailowych jest całkowity brak spamu oraz reklam. Pod każdym względem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

HTML vs Flash?

Strony wykonane w technologii Flash są bardzo efektowne. Dzięki zastosowaniu tej techniki można tworzyć animacje oraz ciekawie wyglądające efekty wizualne. Obarczona jest ona jednak wadami, które mocno wpływają na funkcjonalność stron wykonanych w tej technice. Wielkość plików Flash powoduje długi okres ładowania strony. Bardziej niecierpliwi użytkownicy wychodzą z takiej witryny jeszcze przed jej całkowitym załadowaniem. Dodatkowo wyszukiwarki nie indeksują prawidłowo plików wynikowych Flash, a konkretnie tekstów zamieszczonych w takich plikach. Pozycjonowanie takiej witryny staje się praktycznie niemożliwe.

Technologia HTML/CSS pozwala na szybkie ładowanie strony, konstrukcja tego języka nie ogranicza projektanta praktycznie w żaden sposób. Ponadto teksty zawarte na stronach są dostępne i łatwe do zaindeksowania przez roboty wyszukiwarek. Moda na przesycone Flashem strony odchodzi, a jej miejsce zastępuje nowocześniejsza technologia oparta o HTML5 oraz CSS3.

Co muszę przygotować, aby rozpocząć pracę nad stroną internetową?

Przede wszystkim muszą Państwo określić główne założenia serwisu. Czy będzie to strona reklamująca Państwa usługi, a może będzie miała za zadanie reklamować konkretny produkt? Należy także określić treść zawartą na stronie oraz ilość podstron witryny (np.: produkty, oferta, cennik, regulamin, kontakt). Jeżeli specyfika projektu będzie wymagała zastosowania specjalistycznych grafik bardzo proszę o ich dostarczenie.

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Jak już wspominałem do każdego powierzonego projektu podchodzimy indywidualnie. Z tego też powodu ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Cena strony www zależna jest od ilości pracy, którą trzeba w nią włożyć. Zależy również od zastosowanych na niej technologii, a także od ilości podstron, które wchodzą w skład witryny. Przybliżoną cenę za wykonanie strony internetowej jesteśmy w stanie podać po wysłuchaniu potrzeb oraz wymagań zleceniodawcy. W tym celu bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Skąd takie różnice w kosztach stron na rynku?

W internecie znajduje się mnóstwo propozycji wykonania strony internetowej za stawkę mniejszą niż 300 zł! Takie strony wykonane są najczęściej za pomocą generatorów stron internetowych lub programów do graficznego projektowania (WYSIWYG). W większości przypadków taka witryna nie będzie kompatybilna z dostępnymi obecnie przeglądarkami, a dodatkowo programy generujące zapełnią kod strony nadmiarową składnią. Czy warto inwestować w tak wykonaną stronę? Zostawiamy to do przemyślenia.

Ile będę musiał czekać na wykonanie strony internetowej?

Czas oddania w pełni działającej strony internetowej uzależniony jest od wielkości serwisu jak i od zastosowanych w nim technologii. W przypadku niewielkich stron firmowych czas realizacji to 4 do 7 dni roboczych. Czas wykonania strony liczony jest od momentu uzgodnienia formalności oraz dostarczenia wszystkich materiałów niezbędnych do powstania serwisu.

Czy po wdrożeniu projektu będę mógł dokonać zmian na stronie?

Tak jest. Nie ma najmniejszego problemu aby wprowadzać zmiany i ewentualne poprawki w treści strony internetowej. Każdy Klient, który w ciągu 10 dni od wdrożenia projektu, poinformuje nas o chęci wprowadzenia zmian na stronie drogą internetową bądź telefoniczną otrzyma taką usługę gratis. Darmowe poprawki dotyczą treści zawartych na stronie natomiast nie dotyczą zmian wprowadzanych w architekturze i wyglądzie witryny.